Frigiliana

Frigiliana (Španělsko)

Právě díky střetu mnoha kultur se může Frigiliana pyšnit tím, že má na svém území skutečně celou řadu velmi odlišných památek v různých stylech. Pokud i vy někdy navštívíte Španělsko, rozhodně si toto místo nenechte ujít. Stejně tak můžete navštívit i různá jiná města na celém území, jakými je například Almunecar, ale určitě není tak zajímavý z hlediska kultury, jako právě Frigiliana.

Pokud bychom se zaměřili na křesťany, kterých zde bylo nejvíce, tak právě oni zde postavili několik kostelů. Mezi ten nejznámější který ve městě Frigiliana najdeme, je kostel Iglesia de San Antonio. Ten doplňuje i další, který má pro našince trochu komplikovaný název, který zní Ermita Santo Cristo de la Caña o Ermita del Ecce-HomoReal Expósito . Mezi další velmi významnou památku, a to hlavně z historického hlediska je místní palác, který nese název Palacio de los Condes de Frigiliana. Jedná se o velmi starou budovu, a tak nečekejte žádné bohaté zdobení. I tak je ale hodnota této stavby doslova nevyčíslitelná a určitě je jedním z míst, které Frigiliana nabízí a kterým by se mohlo pyšnit skutečně celé Španělsko. Tento palác poté doplňuje ještě další, který nese název Palacio del Apero.

Samozřejmě Frigiliana je typickým španělským městem, což znamená, že při svých procházkách narazíte i na oblíbené úzké uličky, které jsou lemovány historickými domy, ve kterých žijí nejčastěji místní starousedlíci. V posledních letech také mnoho lidí láká i dovolená v této oblasti, a tak pokud se sem vydáte i vy, rozhodně pamatujte, že samotná Frigiliana rozhodně stojí za návštěvu. Zvláště pokud zde budete pobývat v době zmíněného festivalu. Pokud však budete chtít navštívit i další zajímavé města, je skvělým tipem Conil de la Frontera, které je určitě také vyhledávanou destinací, které jsou pro Španělsko typické.

30.12.2013

Booking.com