Sárospatak

Sarospatak (Maďarsko)

Jedním z měst, ve kterém působil náš slavný učitel národů, a to Jan Amos Komenský bylo i město Sárospatak, které je samozřejmě součástí Maďarska. Jeho působení zde bylo v letech 1650-1654, a právě v této době bylo město považováno za důležité místo právě z hlediska samotné vzdělanosti.

Nyní je také zajímavým místem pro celou řadu památek. Pokud město navštívíte, určitě by vaše kroky měli vést k pomníku samotného Jana Ámose Komenského, který zde byl právě na jeho počest postaven. Obdivovat však budete moci i celou řadu dalších zajímavých míst. Těch má nejenom Sárospatak, ale i Maďarsko jako takové více než dost. Za zmínku stojí například oblíbené vinařské město Tokaj, které je známé pro své vynikající víno.

Doslova dominantou města je potom Hrad Rákóczi, který se nad městem samotným majestátně tyčí. Stejně jako v řadě jiných měst, i zde samotný hrad sloužil hlavně k obraně města. Jeho stavba je zajímavá v tom, že se dělí na tři hlavní části. A to středověkou věž, opevnění kolem věže, a poté renesanční zámek. Právě ten je taktéž velmi zajímavým místem, kam mají turisté přístup. Pokud je tedy město Sárospatak cílem vašeho cestování, rozhodně si hrad nenechte ujít.

Stejně jako řada dalších měst, které Maďarsko na svém území má – za zmínku stojí například Visegrád, i zde, tedy v Sárospataku najdeme významné kostely, které slouží nejenom věřícím k pravidelným bohoslužbám, ale jsou určeny také běžným turistům, kteří touží po jejich prohlídce. Ve městě také najdeme významný památník, který má připomínat vojáky, kteří padli během druhé světové války. Milovníci umění potom mohou zavítat i do místní galerie, kde mohou obdivovat nádherné obrazy nejenom autorů, pro které bylo Maďarsko jejich rodnou zemí. Vše samozřejmě doplňuje také obecná přívětivost lidí a vynikající maďarská kuchyně, která je vyhlášená po celém světě.

яндекс

26.2.2018

Booking.com