Budapešť

Budapešť (Maďarsko)

Největší kulturní centrum celého Maďarska se nazývá Budapešť. Pro Maďary je tím, co je pro Rakousko Vídeň. Kromě jiných měst, jako například Šoproň je hojně vyhledáváno turisty, kteří sem cestují nejenom z Evropy, ale také z Asie či Ameriky. Hlavní město Budapešť vzniklo až v roce 1873, respektive došlo k tomu sloučením tří samostatných částí – Budína, Starého Budína a Pešti.

Když se řekne Maďarsko, každému se jistě vybaví několik základních věcí.  První z nich je cikánská hudba a s tím související tanec čardáš, dále mnoho pikantních jídel, jejichž základem je samozřejmě paprika, a nesmíme zapomenout ani na znalce vína, které Maďarsko, a tedy i Budapešť také láká. Maďarsko je totiž známé svým tokajským vínem, které se vyváží do celého světa.

Pokud je Budapešť cílem našeho cestování, potom máme několik možností, kam se můžeme jet podívat. Skvělí způsob, jak poznat Budapešť z koryta řeky Dunaj je využít možnosti vyhlídkové plavby. Můžete se tak kochat pohledem na nádherné budovy, které na jeho březích leží po obou stranách. Tou zcela nejvýznamnější je jistě budova parlamentu.

Naše cestování by mělo vést i přes náměstí Hrdinů, kde nás zaujme mohutný monument s názvem Památník Tisíciletí, který se stal dominantou města Budapešť. Pokud jste milovníci rozsáhlých a mohutných staveb, potom rozhodně nesmíte vynechat královský palác, který je celý obehnaný skutečně vysokou a mohutnou zdí, která ho v historii chránila před nájezdy nepřátel. Nedaleko uvidíte i vysoké věže, které se tyčí k obloze. Pokud je zahlédnete, díváte se na Rybářskou baštu a Matyášův chrám, které patří také mezi významná místa v celé Budapešti.

19.9.2013

Booking.com