Port d´Alcudia

Port d´Alcudia (Mallorca - Španělsko)

Letiště je sice šedesát kilometrů od města, ale tu projížďku vám nic nezkazí, protože se budete moci celou dobu těšit na jednu z nejvyhledávanějších lokalit na celé Mallorce. Pláž v Alcudii má přes deset kilometrů, končí v Port d´Alcudia a začíná v Can Picafortu, písek je mimořádně jemný a pláž jako taková je lemovaná výbornou infrastrukturou – snad v každé její části si užijete ideální možnosti občerstvení a rekreace, takže neustálé slunění a koupání se nepřipadá v úvahu, nudit se nebudete…

Historické město láká i na vodní sporty, vše je nedaleko od sebe

Alcudia jako taková má skvělé hradby, které působí majestátně už zdálky a ukazují na význam města. V úterý a v neděli si tu užijete tradiční trhy, takže nezapomeňte na suvenýry. Avšak, vydejme se zpět právě do Port d´Alcudia, kde to žije vodními sporty. Půjčte si šlapadlo nebo vyzkoušejte lyže, po projížďce budete mít adrenalin na maximu! Alcudia nabídne pestrou paletu hotelů, mezi nimiž si zvolí i ti nejnáročnější turisté – ne nadarmo je vyhlášenou destinací třeba i pro bohatší německé a britské rezidenty.

Moderní přístav, ale také příroda, na kterou jsou místní obzvláště hrdí – projevuje se mimochodem i v azurově průzračné vodní hladině. Divadlo, staré město, středověké hradby, ale také aquapark. Užijete si všechna období, od antiky po moderní dějiny, potápění a rybolov tu také není zcela od věci. Mallorka s sebou přináší obrovský relax, bude se zde hodně líbit i dětem, které se ve světlém písku vydovádí opravdu dosyta. Nezapomeňte, že historické centrum Alcudie je také vlastně prakticky nejstarší osídlenou oblastí Mallorky, a to už od dávných antických časů. Nezapomeňte ani na město, jehož název evokuje snad vše – Sóller!

11.5.2022

Booking.com