Avila

Avila (Španělsko)

Samotná Španělsko nabízí doslova stovky velmi zajímavých a oblíbených míst, které rozhodně stojí za to navštívit. Jedním takovým je rozhodně i město Avila, které je hlavním městem stejnojmenné provincie, a aktuálně zde žije okolo 55 tisíc obyvatel. Město není vyhledávané proto, že by zde snad byla dokonalá dovolená, ale je vyhledáváno proto, že je velmi bohaté na historii.

O tom svědčí také fakt, že ta nejstarší část města, kde je samozřejmě největší koncentrace historických památek, byla zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO, a to již v roce 1985. Díky tomu se Avila stala mnohem vyhledávanějším místem u všech, pro které byla Španělsko jasným cílem. Podobně oblíbené se v posledních letech stalo i město Haro. Tím nejzajímavějším místem, které Avila nabízí, je určitě brána Alcatraz, kterou tvoří dvě opravdu mohutné věže. Tato brána je totiž součástí městského opevnění, které v mnoha případech chránilo Španělsko, tedy jeho města před zničením.

Avila však nabídne i mnoho kostelů, či místní katedrálu, která je velmi významnou budovou z hlediska historie, jelikož její stavba započala již v roce 1091. Podobně významnou stavbou, kterou se Avila může pyšnit, je také bazilika San Vicente. Ta je obdivována hlavně pro svou zajímavou architektonickou krásu, které je docíleno hlavně zajímavým systémem různých kleneb. Náboženské památky poté doplňuje také kostel Convento de San José, který byl postaven poměrně pozdě, a to v roce 1562. To však rozhodně nejsou jediné kostely, které Avila nabízí. V tomto ohledu jí určitě závidí třeba taktéž oblíbené město Frigiliana, které při svém putování můžete také navštívit.

Řadu památek doplňují také běžné historické domy, univerzita, nebo celá řada významných muzeí, kde se dozvíte nejenom o bohaté historii která je typická jak pro celé Španělsko, tak hlavně pro město Avila.

7.6.2014

Booking.com