Najera

Najera (Španělsko)

Dalo by se říci, že takzvaná cesta svatého Jana je spojnice zajímavých měst, které Španělsko nabízí, a které by měli být cílem každého cestovatele. Jedním měst, tedy posledním bodem této cesty je město Najera. A jak lze již tušit, rozhodně má turistům co nabídnout. Samozřejmě rozhodně se nejedná o jediné zajímavé město, které Španělsko na svém území má. Za návštěvu stojí i taková, která nejsou součástí této cesty. Jedním z nich je třeba Haro, které preferují milovníci vína Rioja.

Dominantou města Najera je zcela jistě místní kostel, a to kostel Santa María la Real, který byl založen v roce 1502. Ten se postupně rozšiřoval a stal se z něho velmi významný křesťanský komplex, kde se konaly a dodnes konají křesťanské bohoslužby. Právě ten by měl být první cílem vašeho cestování po městě Najera. Samozřejmě na území města najdete i celou řadu dalších křesťanských staveb, především tedy kostelů, které jsou doslova typické pro celé Španělsko. Mezi ně patří třeba kostel svaté Heleny, který pochází z osmnáctého století.

Další zajímavou památkou je most přes místní řeku, jelikož by vybudován již ve dvanáctém století, a tak má velmi významnou historickou hodnotu. Zajímavý mohl být jistě i zámek La Mota Castle, který se však nedochoval a na jeho místě mohou turisté obdivovat pouze jeho dochované ruiny. Jinak stavba samotná pocházela z roku 923. O jeho historii a historii i dalších budov se poté můžete dozvědět v městském muzeu.

Jak je vidět, město Najera nabízí zajímavé historické památky, ale turisté ji vyhledávají především kvůli dovolené u moře. Pokud však máte v plánu zařadit do plánu vaší cesty i další zajímavé města, můžete navštívit třeba město Avila, i to má řadu historických památek, jako mnoho dalších zajímavých měst, které má Španělsko na svém území. Pokud tedy jste skuteční milovníci cestování a opravdu zajímavých míst, potom jak tuto zemi, tak i město Najera rozhodně navštivte a budete nadšeni.

16.7.2014

Booking.com