Miami

Miami (USA)

Místo, kde se bude líbit dětem a zimy jsou tak teplé, že si budete připadat spíše jako byste se ocitli u nás na jaře. Americká Florida aneb tropy a tisíce palem, o jejichž prosperitu se stará také teplý Golfský proud. Letiště, kterému se někdy přezdívá Brána do Ameriky, historie spjatá s plantážemi a nesoucí se ve španělském rytmu, ale také spoustu mrakodrapů, z nichž padesát je vyšších 122 metrů a silueta města připomene trochu Chicago nebo New York.

Florida a potažmo USA má v Miami skutečný turistický poklad, podobně jako v Tampě si zde užijete spoustu zábavy, a to klidně s celou rodinou. Pláž zvaná též Miami Beach byla místem plným, komárů tedy až do doby, kdy u nás začínala kariéru První republika. Dnešní verze je úplně jiná, věžáky jsou doslova jen pár metrů od pláže a hostům tady opravdu nic nechybí. Bary jsou otevřené až do rána a zábava je tedy přichystána.

V Miami je početná kolonie kubánských exulantů, takže Little Havana vám jistě připomene návštěvu tohoto prosluněného ostrova. Většina obyvatel města nakonec hovoří hlavně španělsky, Miami je i díky Malé Havaně plné barev a exotiky, zpěvu a tance, typické jižanské atmosféry. Ostrovy a ostrůvky, ale také Art Deco Historic District, místo, které nabídne nevšední architekturu. Pokud se sem vypravíte v době, kdy je u nás zrovna zima, počítejte s ideálním klimatem pro návštěvu a také s tím, že se vyhnete období hurikánů.

Orlando je bezesporu také zajímavé, ale nezapomeňte ani na Venetian Pool, ráj plný vody, vodopádů a jezírek. Milovníci vody pak nezapomenou na Miami Seaquarium, kde se potkají s delfíny. Nevšedním místem je i Key West, nejjižněji položená americká lokalita. Cestou minete spoustu malých mostů, nevynechejte pak ani národní park Eveglades, i když cesta bude asi na hodinku.

6.8.2022