Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem (Německo)

Někdy se mu také říkává Bankfurt a pojmenování to není vůbec nahodilé, protože jde o finanční centrum ne evropského, nýbrž rovnou světového významu. V rámci Německa je Frankfurt nad Mohanem pátým nejlidnatějším z center, kromě staré budovy opery, jež musela být po válce znovu vystavěna nebo více než třicítky divadel a čtyřicítky muzeí se budeme bavit hlavně o mrakodrapech, co možná na první pohled připomenou i New York.

Kolín nad Rýnem nebo Stuttgart jsou jistě parádními městy, ale tolik výletů za historií jako právě ve Frankfurtu si můžete dopřát jen málokde. Věž nesoucí jméno nejslavnějšího z rodáků, nabídla dříve opravdu pohled na město jako na dlani. Totiž, abyste rozuměli, dřevěná Goethova věž neboli Der Goetheturm je 43 metrů vysoká a pocházela z roku 1931, neznámý žhář ji však před třemi roky zničil a v popelu skončila bohužel prakticky celá stavba.  – Europaturm je dokonce druhou nejvyšší německou stavbou s prakticky 338 metry.

A místo, kde se volili němečtí králové a římští císařové? Od doby Karla IV. je to kostel svatého Bartoloměje aneb také Kaiserdom, chcete-li Císařská katedrála. Centrem historického města je radnice, kde najdeme sochy Fridricha Barbarossy nebo Karla IV., pokud se chcete dobře najíst a být u toho na místě krásného rozhledu, pak je Main Tower ideální plán na odpoledne. Partnerské město Prahy, Milána nebo Krakova je přeci v první lize, nebo snad ne?

Dvojčata Deutsche Bank, Goetheho dům, ale také mrakodrap Westend Tower se 208 metry, který patří k nejvyšším stavbám v Evropě. Osmdesát tisíc metrů čtverečních plochy, železobetonová klasika moderního věku – seznamte se! Nevšední architekturu reprezentuje ve Frankfurtu třeba Hundertwasserova školka, kterou bychom hledali v Heddernheimu.

19.9.2022

Booking.com