Mnichov

Mnichov (Německo)

Jedno z nejznámějších měst Německa a jeho části Bavorska. Řeč je o městě Mnichov, které je podobně jako Berlín či rakouský Salcburk jedno z nejnavštěvovanějších měst střední Evropy. Mnichov při svém cestování vyhledává hlavně turistů hlavně proto, že na jeho okraji můžete absolvovat túru na Warnberg, a z ní se vám naskytne nádherný pohled na celý Mnichov z ptačí perspektivy. Pokud máte štěstí a vaše cestování probíhá v jasných a slunečních dnech, můžete vidět i část Německa a především část Alp. Německo je známo pro svá kvalitní lyžařská střediska, a právě nedaleko Mnichova některá z nich nalezneme. Naším cílem však v Mnichově není sportovní vyžití, ale jeho památky a různé zajímavosti.

Zajímavými památkami se může chlubit celé Německo. Mnichov samotný má velmi bohatou historii, a základem tohoto města byl dlouho dobu kostel Petersbergl. Město se postupně rozrůstalo až do podoby, v jaké ho známe právě teď. Jednou z nejvyhledávanějších budov v Mnichově patří zcela určitě budova radnice, které každého okouzlí svou monumentalitou a nádherným zdobením, které je plné malých věžiček a chrličů. Radnici dominuje jedna velká věž, která je však bohužel veřejnosti nepřístupná. Pokud se v Mnichově zdržíte přes noc, rozhodně stojí za to si tuto budovu prohlédnout i v noci.

Milovníky moderní architektury potom zaujme především budova, tedy hlavní sídlo automobilky BMW. Ta má skutečně futuristický design založený na čtyřech kruhových stavbách, které jsou vzájemně propojeny a jsou v nich umístěny kanceláře, a různá administrativní centra, ze kterých se především řídí chod a vývoj celé této světoznámé automobilky. Když už budete v Bavorsku, vypravte se i do dalších zajímavých měst jako je Norimberk nebo Řezno.

30.9.2013

Booking.com