Seattle

Seattle (USA)

Na samém severozápadním cípu USA najdeme město Seattle, kde žije v aglomeraci na čtyři miliony obyvatel. Indiáni zde žili už po tisíce let, ale o hospodářský rozvoj se postaraly bledé tváře v období zlaté horečky na konci devatenáctého století. Lodě nestíhaly dopravovat zlatokopy mezi Aljaškou a místním regionem, ve městě byla později založena i světoznámá letecká společnost Boeing. Na jedno z větších amerických měst až dost, že? A to ještě samozřejmě zdaleka není vše…

Spojené státy samozřejmě nabízí i města jako Los Angeles nebo San Francisco, ale i tady se psala americká historie. Dokazují to i staré domky z červených cihel ve čtvrti Downtown, kde najdeme na paměť někdejších osadníků také indiánský totem. Protože je hned vedle i Smith Tower, obrovský mrakodrap z roku 1914, nemůže snad ani dojít k většímu historickému kontrastu.

Právě tady se poprvé zrodilo kouzlo kaváren Starbucks, hodně liberální město přineslo na svou dobu i nevšední zákonné normy. Královské, nebo též Smaragdové město nabídne spoustu zeleně. Jde o věhlasné centrum kultury a umění, nahlédněte proto do zdejšího hudebního muzea, které dokumentuje zrod hudebního žánru grunge, jenž proslavila například Nirvana.

Bohužel, doprava bude možná pro někoho trochu problémem, protože takto velké město nemá vlastní metro. Díky špičkové síti autobusů a tramvají ale není dopravní obslužnost zrovna na špatné úrovni a zdejší mezinárodní letiště Sea-Tac odbaví každoročně desítky milionů pasažérů. Do Kanady je to vlastně jen malý kousíček, město uprostřed vod je také každoročně vyhlašováno jedním z nejzdravějších na světě. Proč? Inu, do přírody můžete vyrazit celoročně, zkuste třeba stezku okolo jezera Green Lake nebo také lyžování v blízkých horách, možností pohybu je skutečně dost!

2.12.2019

Booking.com