Madrid

Madrid (Španělsko)

Španělsko se může pyšnit opravdu bohatou historií, kterou nalezneme v mnoha jeho městech. Těmi nejvýznamnějšími jsou jistě Toledo, Segovia a samozřejmě španělské hlavní město Madrid. Ten leží ve středu Španělska a v současné době má více než tři miliony obyvatel. Teploty jsou podobné těm našim, pouze v létě zde panuje značné vedro.. Především v zimě teplota málokdy klesne po mínus 5 stupňů celsia.

Cestování po Madridu je díky kvalitní síti hromadné dopravy velmi pohodlné. Vaším cílem by jistě mělo být centrum města, které se vyznačuje širokými třídami a spoustou náměstí, které jsou nejčastěji kruhových tvarů. Součástí nejenom těchto náměstí a ulic, kterých má Madrid skutečně mnoho je plno nádherných staveb, nejčastěji v renesančním stylu. Podobných má celé Španělsko skutečně velké množství.

Dominantou Madridu je jistě královský palác Palacio Real, který byl postaven již v roce 852, ale postupně byl několikrát přestavován a modernizován. Jedná se o skutečně rozsáhlou stavbu, která je pro představu desetkrát větší než Buckinghamský palác v Londýně. Uvnitř naleznete několik sálů, které jsou plné zdobení a fresek, které mají nevyčíslitelnou uměleckou hodnotu. 

Milovníci přírody také nemusí být smutní, jelikož si přijdou na své v lokalitě s názvem Plaza de Espaňa, kde je rozsáhlý park s pomníkem Miguela de Cervantese. Součástí parčíku je mnoho klidových zón s vodními plochami, které nám nabídnou příjemnou relaxaci a odpočinek po náročném dni, které jsme věnovali cestování po městě Madrid a jeho památkách. Na své si v Madridu přijdou i fotbaloví fanoušci, jelikož zde sídlí slavné týmy Real Madrid nebo Atlético Madrid a zažít jejich fotbalové utkání je zcela jistě nezapomenutelným zážitkem.

19.9.2013

Booking.com