Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec (Česká republika)

Pokud bychom Jindřichův Hradec Chtěli navštívit, najdeme ho v Jižních Čechách, zhruba 43 kilometrů na severovýchod od Českých Budějovic. Je tak jedním z měst, které v této oblasti stojí za návštěvu. Těmi dalšími jsou nejenom zmíněné Budějovice, ale například i oblíbený Český Krumlov. Právě tato oblast patří rozhodně mezi ty nejkrásnější, které Česká republika má. Pojďme se tedy podívat na samotný Jindřichův Hradec.

Ideálním startem vašeho putování je Náměstí Míru. Zde každého rozhodně zaujme již samotná radnice, jelikož se jedná o poměrně zajímavou historickou budovu, která zapadá do rázu ostatních domů. Za zmínku také stojí sousoší Nejsvětější Trojice, které má Jindřichův Hradec umístěné na témže náměstí. České republika je samozřejmě známá také pro celou řadu zámků a kostelů, a ani zde nebude výjimka.

Jedná se o Zámek Jindřichův Hradec, který zaujme nejenom svou architekturou a bohatým zdobením, ale také zde najdeme zámecký vodní mlýn U čtrnácti, který byl představen jako první vodní elektrárna. Nikoliv v celé zemi, ale v této oblasti. Pokud bychom se zaměřili i na kostely, kterých má Česká republika a samotný Jindřichův Hradec také více než dost, potom těmi nejzajímavějšími jsou kostel Svaté Máří Magdaleny, kostel Nanebevzetí Panny Marie – který pochází již ze 60. let 14. století, nebo, nebo také kostel Nejsvětější Trojice.

Pokud vás láká dovolená v této oblasti, potom je Jindřichův Hradec určitě skvělým místem a také oblíbeným výchozím bodem pro výlety do samotného okolí. Oblíbeným místem, kam můžete také vyrazit, jsou například Valtice, což je oblíbený vinařský areál. Zůstanete-li však v rámci města a jeho okolí, rozhodně si můžete být jisti, že projití všech památek vám několik dní zabere. Ještě doplníme, že pokud jste milovníci výhledů na krajinu, kterou Česká republika nabízí, potom navštivte Městskou vyhlídkovou věž.

4.3.2015

Booking.com