Znojmo

Znojmo (Česká republika)

Pokud vyrazíte do Jihomoravského kraje, určitě nebudete Znojmo nijak složitě hledat. Jelikož se jedná o druhé největší město této oblasti, je doprava do něho více než pohodlná. Aktuálně ve městě žije okolo 34 tisíc obyvatel, a díky své bohaté historii je považováno historické centrum jihozápadní Moravy. Díky své poloze je hojně navštěvováno i turisty ze sousedních zemí, pro které je Česká republika oblíbeným místem.

Důvodem proč jsou místní památky natolik oblíbené, je hlavně jejich historický význam. Řada z nich byla zapsána také na seznam kulturních památek, které České republika pravidelně upravuje a aktualizuje. Tou nejvýznamnější stavbou z historického hlediska je zcela určitě Národní kulturní památka České republiky, a to rotunda svaté Kateřiny. Právě zde jsou unikátní malby pocházející z roku 1134. Vše doplňuje také známý Znojemský hrad, který určitě nadchne svou zajímavou architekturou a rozsáhlostí.

Město Znojmo se však pyšní i celou řadou zajímavých kostelů a klášterů – podobně jako třeba nedaleký Mikulov. Mezi ty nejznámější, které Znojmo má, patří Loucký klášter, kostel sv. Mikuláše, nebo také Svatováclavská kaple která se nachází nedaleko jeho samého. Velmi zajímavé věci se však nacházejí také pod samotným městem, kde jsou několikapatrové podzemní chodby, které byly budovány od třináctého do sedmnáctého století.

Mnoho zajímavého však nenabízí jenom samotné město, ale například i jeho okolí a tak je ideální lokalitou pro cestování, například na kole. Tím nejoblíbenějším místem, které je oblíbené hlavně v letních měsících, je řada přehradních nádrží. Celá oblast je doslova lemována nejenom cyklostezkami, ale také takzvanými vinnými stezkami, a tak můžete navštívit i větší okolí či jiná města, jako například známou vinařskou oblast Valtice.

Pokud jste tedy milovníci historie a víte, že Česká republika nabízí mnoho míst k poznání, určitě si Znojmo nenechte ujít. Můžeme vám garantovat, že budete skutečně okouzleni.

7.6.2015

Booking.com