Eger

Eger (Maďarsko)

Pokud jste se někdy zajímaly o historii jakou má samotné Maďarsko a jeho města, konkrétně například město Eger, potom jistě víte, že je velmi bohatá. Pokud tedy právě do tohoto města zavítáte, můžete se těšit z celé řady zajímavých památek, které vás doslova nadchnou. Bohužel některé z nich se již nedochovali, ale i tak lze obdivovat alespoň dochované trosky. Jednou z takových památek je Románská bazilika, která byla součástí místního hradu Eger. Ten samotný se však dochoval v poměrně ucházejícím stavu a tak případní turisté rozhodně nebudou zklamáni.

Nutno říci, že právě Maďarsko, tedy hlavně jeho turistický ruch je na mírném vzestupu. Pokud chcete poznat i jiná města, tak lze navštívit také oblíbený Székesfehérvár. I zde vás čeká řada historicky významných staveb. Pokud se však vrátíme zpět do města Eger, můžeme obdivovat také místní gotický palác, který je unikátní budovou náležící k hradu, a nutno dodat, že jako palác na první pohled skutečně nevypadá. To je však dáno hlavně místní architekturou, kterou Maďarsko nemá tak pompézní, jako jiné státy.

To samozřejmě neplatí vždy, jelikož pokud se na cestování po Maďarsku vydáte, můžete potkat i velmi ojedinělé a na první pohled nádherné stavby. Například v navštěvovaném městě Tata. Zajímavou architekturu však mají i některé domy v samotném Egeru, a tak se stačí vydat do historického centra města, kde jich najdete skutečně více než dost. Při svém putování jistě narazíte také na Cisterciácký kostel, který je typický pro své dvě vysoké zvonice. Kromě tohoto kostela je ve městě i celá řada dalších.

Maďarsko je však známé také pro svou kuchyni a také víno. I v této oblasti je poměrně bohatá produkce tohoto nápoje, a tak pokud Eger navštívíte, určitě ho nezapomeňte ochutnat. Jeho název je Egri Bikavér. Buďte si jisti, že vám zachutná.

20.12.2013

Booking.com