Padova

Padova (Itálie)

Itálie má mnoho míst, které by si žádný turista neměl nechat ujít. Ať už je to Řím či toskánské městečko Sovana, nebo severní oblast a známé Benátky, tak i město s názvem Padova, které se proslavilo především tím, že se jednalo o první centrum vzdělanosti v celé Evropě, jelikož místní Padovská univerzita je tou nejstarší na světě.

V souvislosti s tím má Padova i velmi bohatou historii, což značí, že sem každoročně přicestuje opravdu mnoho turistů. Rozhodně to není tolik, kterých přiláká například Řím, ale je to rozhodně více, než kolik přiláká město kousek od zmíněného Říma, kterým je Sorano. Pojďme se tedy podívat, jaká místa jsou ta nejzajímavější.

Jednou z nejznámějších bazilik, které Itálie má leží právě ve městě Padova a nazývá se Bazilika svatého Antonína. Ta byla po dlouhá léta významným poutním místem. Samotná stavba začala již v roce 1238. Další z velmi významných historických památek, jejíž historie sahá až do samotného středověku, je Dóm a Palazzo della Ragione. Jedná se o původní středověký soudní palác. Další velmi starou památkou, která pochází již z roku 1303 je Kaple Scrovegni. Ta byla sice v tomto roce dostavěna, ale kompletně vyzdobena byla až o 3 roky později. Každý návštěvník tak může tuto unikátní výzdobu obdivovat, jelikož je opravdu o co stát.

Zajímavými místa, které Padova má jsou určitě i náměstí jako taková. Ty jsou často obklopeny mnoha historickými domy nebo jinými stavbami. Ujít byste si tak neměli například náměstí Prato della Valle, nebo náměstí degli Signori, které je zajímavé tím, že na něm stojí významný Orloj, který pochází z období patnáctého století.

Právě díky městu Padova je jasné, že dovolená v této oblasti nenabízí pouze nádherné pláže či moře, ale také řadu zajímavých památek, které by se neměl nikdo nechat ujít. Rozhodně jsou více než zajímavé. Vydejte se také do nedalekého městečka Monselice anebo do Benátské laguny a navštivte městečko Choggia.

21.11.2014

Booking.com