Benátky

Benátky (Itálie)

Itálie je vyhledávána turisty a milovníky historie a cestování především pro své tři města. Jedním z nich jsou Benátky a dále potom Miláno a Florencie. A právě Benátky často bývají prvním bodem cestování, který turisté podniknou. Když se řekne Itálie, mnoho lidí si představí právě Benátky. Jak by také ne, když patří k těm nejznámějším městům nejenom díky své architektuře, ale také díky tomu nejdůležitějšímu, rozsáhlému systému vodních kanálů, které se nacházejí přímo uvnitř města, mezi jednotlivými domy.

Kromě několika hlavních ulic zde naleznete na stovku různých kanálů, které jsou plné malých lodí a gondol. Právě gondola je vyhledávána hlavně turisty, kteří Benátky navštíví. Plavba na gondole je skutečně neopakovatelným a romantickým zážitkem, a budete jistě ohromeni i uměním, s jakým jsou tyto plavidla řízeny. Mužům stačí pouze jedno dlouhé pádlo, díky kterému dokážou celou gondolou perfektně manévrovat, a proplout tak s vámi pohodlně celé Benátky.

Tato dominanta Itálie ale neláká turisty pouze na systém kanálů, ale i na mnoho starých chrámů a kostelů. Pokud zvolíte jako druh cestování právě plavení kanál, tak ten hlavní, 70 metrů široký vás zavede na centrální náměstí Svatého Marka, které je považováno za střed města. Zmiňovaný hlavní kanál od sebe odděluje celé město, a to je vzájemně propojeno třemi mosty, z nichž nejznámější je Ponte di Rialto, jehož 48 metrů dlouhý mramorový oblouk je skutečným skvostem.

Benátky jsou navštěvovány i milovníky módy a dobré kávy. V mnoha obchodech můžete nakoupit unikátní kousky za velmi levné ceny, a pokud budete unaveni, rozhodně zavítejte do některé z malebných kaváren, které jsou rozesety po celých Benátkách.

19.9.2013

Komentáře
Booking.com