Monselice

Monselice (Itálie)

Začneme tím, že si představíme region, ve kterém se Monselice, toto malebné italské městečko nachází. Jedná se o Benátsko – oblast, jehož primárním turistickým cílem jsou, jak už asi tušíte samozřejmě Benátky. Ovšem bylo by bláhové domnívat se, že u nich končí veškerá turistická atraktivita zdejší krajiny. Naopak, Benátsko ležící na řece Pádu ukrývá mnohá zákoutí, která stojí za to prozkoumat. A nemusí jít ani o kdovíjaká turistická lákadla. Ta nejkrásnější místa totiž většinou objevíte zcela náhodou, aniž byste to měli v plánu. Pokud se o dovolené dokážete odvázat a vydat se jen tak, bez jakýchkoliv cílů, objevíte obvykle mnoho pokladů.

Něco se však přece jen plánovat musí, nebo alespoň je to poněkud praktické. Například ubytování. A sháníte-li nějaké městečko, které není ani moc malé, ani moc velké, a přitom vám nabídne nefalšovanou atmosféru a příjemné prostředí včetně kvalitního ubytování, výtečné gastronomie a dalších „bonusů“, které jsou v Itálii na denním pořádku, co takhle zkusit třeba Monselice? Sedmnáctitisícová obec v benátském vnitrozemí představuje prototyp menšího města na italském venkově (konkrétně v provincii Padova), kde seženete dostupné ubytování a také poznáte pravou mentalitu zdejších obyvatel. Monselice není příliš malé na to, abyste zde nemohli navštívit žádné pamětihodnosti, ale po pár dnech zřejmě dostanete chuť vypravit se i někam dál. A to bude jedině dobře.

Pokud se však přece jen rozhodnete začít v Monselice, pak si určitě nenechte ujít historické centrum, které obklopují výjimečně dochované gotické hradby včetně zříceniny hradu, který v dávných dobách sloužil jako obranná tvrz. Nad městem se tyčí malebná románská katedrála (Duomo), ke které vede romantická stezka Via del Duomo. Vine se například podél opevněného gotického paláce.

31.1.2018

Booking.com