San Gimignano

San Gimignano (Itálie)

Mnoho lidí touží po tom, aby procestovala celou Itálii. Pokud již má projetá všechna velká města, nezbývá než se orientovat na ty menší. Jedním z nich je i San Gimignano, která leží nedaleko města Siena, podle kterého se jmenuje celý provincie v Toskánsku. Právě na celou oblast Toskánska je Itálie právem hrdá.

Město San Gimignano najdeme na náhorní plošině, a samotná centrum města, tedy jeho historický střed je původní, tedy tvoří ho středověké stavby, které jsou typické svými vysokými věžemi. Ty se doslova tyčí nad městem, a celkem bychom jich napočítali 15. Právě díky této nevyčíslitelné hodnotě byl střed města San Gimignano zapsán na seznam kulturního dědictví Unesco, díky čemuž se tato lokalita i celá Itálie stala ještě více navštěvovanou.

Pokud bychom měli jít po konkrétních památkách, které San Gimignano nabízí, potom je to Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, která je též nazývána jako Collegiata, nebo kostel sv. Augustina či kostel sv. Petra. Ve všech případech se jedná o gotické nebo románsko-gotické stavby, které mají bohaté zdobení a celou řadu velmi unikátních fresek. Tyto místa však nejsou to jediné, co v San Gimignano můžete vidět.

Po celém území historického města je rozesetých několik paláců, a to například Palazzo Baccinelli, Cortesi, Ficarelli nebo Franzesi, Ceccarelli či dalších zhruba 10. Na většinu z nich je samozřejmě hrdá celá Itálie. Pokud se tedy San Gimignano stane cílem i vašeho cestování, potom mějte na paměti, že je dobré si na jeho návštěvu vyčlenit několik dní, jelikož míst je zde skutečně více než dost.

Při našem výčtu bychom neměli zapomenout ani na radnici Palazzo Communale, či celkové městské opevnění, kterému dominují hned čtyři brány. Ačkoliv se San Gimignano velikostí nemůže zdaleka srovnávat takovým městům jakými je například Janov, rozhodně se jim vyrovná v počtu svých památek.

10.7.2014

Booking.com