Vernazza

Vernazza (Itálie)

Itálie nejsou pouze velká města, jako je třeba oblíbená Padova. Jsou to také menší rybářské vesničky ležící na pobřeží, které si žijí svým velmi klidným životem. Ačkoliv postupně mizí nebo se stále rozšiřují, jsou stále k vidění. Jednou z nich je Vernazza, která leží na severovýchodě Itálie v oblíbené oblasti Cinque Terre.

Jelikož má i bohatou historii, tak je určitě oblíbeným místem mnoha turistů. Právě dovolená v této oblasti je v posledních letech velmi vyhledávaná, a tak se mnoho turistů zajímá i o historii jednotlivých měst. Proto Vernazza těží nejenom z rybolovu jako takového, ale především z turistického ruchu. A v této oblasti má turstům rozhodně co nabídnout. Jednou z významných památek je určitě kostel Santa Margherita d'Antiochia, který byl postaven již v roce 1318. Zhruba o 200 let starší je potom i hrad Doria, který sloužil právě k obraně města.

Tento systém obrany nebyl rozhodně ničím výjimečným v celé Itálii, především potom v oblasti Toskánska, kde najdeme například oblíbené město San Galgano. Vraťme se ale zpět do Vernazzy, kde je také Chapel of Santa Marta, tedy velmi významná kaple, která je přímo na hlavní ulici, která město Vernazza protíná.

Další zajímavou pamětihodností je zcela jistě i Sanctuary of Madonna di Reggio. Jedná se o místo, které sice není přímo ve městě jako takovém, ale je umístěné zhruba 2 kilometry nad tím. Samozřejmě se tam dá dostat příjemnou procházkou. Odtud je poté velmi zajímavý pohled jak na samotné městečko Vernazza, tak i na okolí, a malebnou přírodu.

Zajímavostí tohoto města je určitě také to, že je zde skutečně minimální automobilová doprava, a tak si městečko může ponechat svéráz, který má již několik set let. A právě to je největším lákadlem pro mnohé turisty, kteří tuto lokalitu doslova milují.

14.6.2015

Booking.com