Sorano

Sorano (Itálie)

Řekne-li se Itálie, lidé si vybaví buď oblíbené turistická letoviska, velká města jako je například Janov, nebo historické památky a zajímavosti. Pokud i vy patříte právě do poslední skupiny, tedy milovníků historie a velmi zajímavých památek, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Toskánska, konkrétně města Sorano. Jedná se o pětitisícové městečko, ve kterém se budete cítit jako před stovkami let.

Dominantou města Sorano, a také jeho nejvýznamnější památkou je jistě místná hrad, nazývaný Rocca degli Orsini. Dle dochovaných záznamů byl dostavěn již ve 14. století, a původně sloužil hlavně na obranu celého města. Samozřejmostí tak bylo napojení na městské hradby a obvodové zdivo, které tvořilo další bezpečnostní prvek, které město Sorano mělo. Právě tento typ opevnění je výsadou téměř celé Itálie. A právě zde, za těmito hradbami postupně vznikali další a další doby, které dohromady tvořili změť spletitých uliček, kdy většina z nich končila právě v hradě jako takovém.

Dnes zde mohou turisté obdivovat nejenom zachovalé stavby, ale i mnoho velmi vzácných fresek, které se dochovali v relativně dobrém stavu. Každý, kdo se bude procházet těmito uličkami, rozhodně pocítí kus historie na vlastní kůži. Dalším zajímavým místem, které Sorano nabízí, je také Masso Leopoldino. To jsou přírodní kamenité kaskády, které tvoří zajímavou scenérii a zároveň umožňují nádherný výhled na přírodu, kterou je plná celá Itálie, především právě tato Toskánská oblast.

Ta je celkově bohatá na řadu pamětihodností. RUNNING ON WAVES boutique tall sailing ship for charters and cruises. Max 40 guests.

31.7.2014

Booking.com