San Galgano

San Galgano (Itálie)

Město San Galgano je především opředeno celou řadou legend a pověstí. Ty samozřejmě přiživují i nalezené památky a zajímavá místa. Tím nejzajímavějším, co ve městě San Galgano najdeme, je určitě meč. Tedy samozřejmě nikoliv ledajaký, jelikož tento je zabodnut do skály a tak tvoří doslova symbol města. Sami se můžete přesvědčit o tom, že je rozhodně velkým tajemstvím, jak se do skály dostal.  Samozřejmě celá Itálie má celou řadu i jiných zajímavých míst, například město Sovana, ale ani to rozhodně nedoprovázejí podobné historky.

Pokud je tedy vaším cílem dovolené v této oblasti, rozhodně neváhejte navštívit město San Galgano. Dalším zajímavým místem je jistě i místní rotunda, která se liší na nedalekém vršku. Kromě toho, že je plně přístupná všem turistům, kteří tak mohou obdivovat hlavně vnitřní výzodbu v podobě zajímavých maleb, nabízí také velmi zajímavý výhled jak na samotné San Galgano, tak i na skutečně nádhernou přírodu, kterou se může pyšnit právě celá Itálie, a tato oblast obzvlášť.

Ani rotunda však není tím nejzajímavějším, co San Galgano nabízí. Tím je totiž unikátní budova s názvem Abbazia di San Galgano, a jedná se o původní cisterciácký chrám, který se však nedochoval kompletní, ale zbyly z něho hlavně obvodové zdi. Pokud se k této památce vypravíte, jistě vás zaujme hlavně zajímavé zdobení, a celá řada pilířů, kleneb nebo také různých portálů. V některých prvcích lze vidět i prvky gotiky. Celé toto místo, které se u města San Galgano je taktéž doslova jako z jiného světa, a tak ho jezdí obdivovat nejenom celá Itálie, ale mnoho turistů nejenom z celé Evropy, ale doslova z celého světa.

Itálie je zkrátka zajímavou zemí. Jedním z dalších oblíbených měst je třeba město Sorano, která taktéž láká hlavně na svou bohatou a zajímavou historii. Neváhejte a vydejte se ji poznat i vy.

19.2.2015

Booking.com