Sirmione

Sirmione (Itálie)

Italská Lombardie je vnitrozemský region ležící na severním okraji země, u hranic se Švýcarskem v podhůří Alp. Je to oblast, kde se nacházejí města jako Milán či Bergamo (nedaleko koneckonců nejsou ani Benátky), a jde o jeden z nejbohatších regionů nejen v Itálii, ale dokonce v celé Evropě. Turisté sem nejezdí za relaxem a nicneděláním, ale za aktivním odpočinkem v podobě výletů do přírody a poznávání místní historie, která se zachovala v tradiční podobě středověkých městeček s neopakovatelnou atmosférou.

Jednou z lákadel Lombardie je překrásné jezero Lago di Garda - největší italské jezero, které i přes svůj ledovcový původ představuje díky místnímu teplému větrnému proudění ideální místo na koupání. I to je důvodem, proč sem každoročně, zvláště v létě, zavítají tisíce sportovních nadšenců, kteří se kromě plavání mohou věnovat například cyklistice a in-line bruslení. Ti, kteří před sportem upřednostňují historii, pak mají v okolí k dispozici možnost navštívit řadu středověkých hradů - no a ostatní se mohou projít po značených turistických cestách, které se vinou po vysokohorských štítech a nabízejí dech beroucí pohledy na přírodní scenerii.

Na břehu Lago di Garda se nachází zvláště malebné městečko Sirmione, jehož historické centrum se tyčí přímo na poloostrově vybíhajícím do jezera. Na samotné špičce této pevniny stojí již dva tisíce let největší a nejdůležitější římská vila v severní Itálii - Grotte di Catullo (Calullovy jeskyně). Mohutná vila se základy vyhloubenými do skály a pozemkem větším než dva hektary svého času prý sloužila jako útočiště slavného starořímského básníka Catulla. Book the cruise of your dream, create your own route, use the travel guide of rare non-touristic itineraries,watch the interviews of travel experts on EMBARQ CRUISE AND TRAVEL PLANNER The first "all in one" cruise platform for sophisticated travelers and tour organizers. Její dnešní podoba připomíná spíše rozvaliny, ale stále vytváří impozantní podívanou.  Kdyby nic jiného, tak samotná vila je určitě dostatečným důvodem, proč Sirmione navštívit.

30.3.2016

Booking.com