Janov

Janov (Itálie)

Jenom málokdo by toto město neznal, jelikož Janov lze považovat za jedno z nejvýznamnějších měst, které se na území Itálie nachází. To ostatně dokládá také počet jeho obyvatel, který se pohybuje na hranici 600 000 lidí. V předchozích letech jich zde žilo ještě mnohem více. Janov, podobně jako městečko Caorle leží přímo na pobřeží, a tak se zde vybudoval přístav, který se postupem času rozrostl na jeden z nejdůležitějších, který samotná Itálie má.

Cílem turistů však v mnoha případech není přístav, ale hlavně památky. Ty jsou soustředěny hlavně v samotném centru města, které je tou nejstarší částí. Právě díky své unikátnosti byo celé centrum zapsáno i na seznam památek Unesco, díky čemuž se stal Janov ještě navštěvovanější, než tomu bylo kdy dříve. Památek má Janov, stejně jako celá Itálie více než dost, atak můžeme začít jejich výčet těmi nejzajímavějšími. Mezi ty určitě patří St. Lawrence Cathedral, což je nejvýznamnější katedrála e městě. Tu doplňuje celá řada dalších kostelů, jako Oratory of San Giacomo della Marina nebo Sant'Agostino či San Donato.

Dalším zajímavým místem je určitě Královský palác, který pochází již z 16 století a vyniká velmi příjemnou architekturou, nebo také brána Porta Soprana, která je místem kde končí městské hradby a je tak jednou z možností, kudy se dostat do historického centra. Vše doplňuje také neoklasicistní budova divadla, nebo maják Lanterna. Památek je tolik, že pro každého turistu je nejvhodnější několikadenní dovolená, jelikož za jeden den všechny památky nestihne projít.

Pokud tedy Janov i Itálii navštívíte, určitě si nenechte ujít i jiná města. Sice je největším lákadlem Řím, a pokud se do něho z Janova vydáte, budete míjet město Siena, ve kterém se také doporučujeme zastavit na návštěvu. Má také velký historický význam a tak rozhodně nebudete litovat.

3.5.2014

Booking.com