Děčín

Děčín (Česká republika)

Jedno z vůbec nejníže položených českých měst, kterému dal název slovanský kmen Děčanů, obývající kotlinu nad Labem. Děčín je symbolem pro mořeplavbu, protože právě odtud míří lodě do Hamburku a pak dál, do severního moře. Nabízí historické centrum, které má jen málokterá lokalita a stejně tak i spoustu přírody. Padesát tisíc obyvatel, žijících v někdejším královském městě, se může dmout pýchou i nad majestátním zámkem, jenž shlíží svrchu na Labe.

Právě děčínský zámek stojí na místě někdejšího hradiště z desátého století, dočkal se několika přestaveb a byl i v majetku Trčků z Lípy nebo Vartenberků. Proslulé jsou hlavně zdejší zámecké zahrady, procházka Dlouhou jízdou, přístupovou cestou k bráně zámku, je určitě také velkým lákadlem. Nezapomeňte se podívat i na Pastýřskou stěnu, nedaleko ní je zdejší zoologická zahrada. Sice relativně malá, ale zato s divokými kočkami a v romantickém prostředí…

Děčín nabídne i několik sakrálních staveb, jako je například jednolodní barokní kostel Povýšení svatého Kříže nebo pozdně barokní kostel v Bělé, zasvěcený Františku Xaverskému. Je rozcestím pro turisty, kteří se vydávají prohlédnout si Českosaské Švýcarsko hodně zblízka. Na historii regionu poukazuje i Pivovar Děčín, kdysi slavný dům byl kompletně zrekonstruován a dnes je tu rozsáhlé obchodní centrum. Pokud milujete přírodu, https://sugardolls.ch zavítejte do Bynova – odlehlé čtvrti Děčína, kde lze obdivovat i zámek z druhé poloviny šestnáctého věku.

Česká republika však ukrývá spoustu dalších zajímavých míst, takže kromě Děčína či Teplic se podívejte v rámci kraje i do Ústí nad Labem. Když vydržíte nějakou dobu sedět ve vlaku, jistě se dostanete i do Liberce. A vězte, že prostředí pod horou Ještěd je prostě a jednoduše nezapomenutelné!

27.9.2019

Booking.com