Fosdinovo

Fosdinovo (Itálie)

Italské Toskánsko můžete zkoumat klidně několik týdnů, a stejně budete odjíždět s pocitem, že jste zhlédli sotva zlomek. Nádherný region na severu Itálie, který proslavila renesance třináctého a čtrnáctého století, nádherná příroda a mimořádně zajímavá historie, láká tisíce turistů ročně. Ti přijíždějí navštívit města jako Florencie, Siena nebo Pisa, aby na vlastní oči spatřili region, který obývali pradávní Etruskové a jehož sláva přetrvala dodnes.

Ubytování v odlehlých vesničkách

Návštěvníci Toskánska nicméně jistě ocení nějaké poklidnější ubytování, ideálně v místních městečkách a vesnicích, které nabízejí nefalšovanou atmosféru a možnost ochutnat pravé italské speciality. Protože ubytovat se přímo ve výše zmíněných metropolích není pro řadu turistů právě dvakrát lákavé, většinou volí odlehlejší sídla, kde se dá sehnat pohodlné a dostupné ubytování v rodinných podnicích, s milým a vstřícným přístupem majitelů a příjemným zázemím. Jednou z možností je například takové Fosdinovo – pětitisícové městečko na samé hranici s Ligurií, tedy nejmenšího italského kraje ležícího na břehu Ligurského zálivu.

Na návštěvu vyraze v létě

Vzhledem ke své lokaci je Fosdinovo relativně blízko například Janovu, ale ještě blíže leží bezmála stotisícový přístav La Spezia. Tato dvě města by vám rozhodně neměla uniknout a Fosdinovo může posloužit jako ideální výchozí bod pro vyjížďky po okolí. I v samotném městečku je toho ale k vidění relativně dost, tak například středověký hrad rodu Malaspinů, kteří dlouhou dobu vládli nedalekému městu Massa (které mimochodem dnes představuje poměrně významné středisko a obývá ho více než sedmdesát tisíc lidí). Pro milovníky kultury se ve Fosdinovu každoročně konají dva stěžejní festivaly – Středověký festival Fosdinovo v červenci, a festival Forza del Sorriso vždy třetí srpnový víkend.

23.3.2020

Booking.com