Sovana

Sovana (Itálie)

Mezi jedno z nejstarších měst v celém Toskánsku patří rozhodně Sovana. V souvislosti s tím je právě zde celá řada zajímavých historických památek, na které je však bohatá celá Itálie a tato oblast. Za zmínku stojí například také městečko San Gimignano, ležící taktéž v Toskánsku.

Pokuid město Sovana také navštívíte, určitě nebudete litovat. Základem městečka, tedy lépe řečeno jeho dominantou je rozhodně rozsáhlý hrad nesoucí název Rocca Aldobrandesca. Ten stejně jako ten ležící v nedalekém městě Sorano sloužil hlavně jako ochrana před útoky cizích vojsk. Bohužel však nápor nevydržel, a tak se do dnešní doby dochovaly pouze jeho trosky. I tak ale jasně ukazuje svou mohutnost. Bohužel podobných trosek má Itálie více než dost, což může u mnohých turistů kazit celkový dojem z návštěvy. Historie je však neúprosná.

Stejně jako v mnoha dalších městech, i Sovana oplývá několika křesťanskými stavbami. Celá Itálie je totiž nábožensky založena a tak by nebylo města, kde by nebyl alespoň jeden menší kostelík. Zde jsou k vidění kostel Santa Maria Maggiore, který pochází z přelomu 12. a 13. století, a také významná místní katedrála, která byla dostavěna o století dříve. Zajímavým kostelem je i Church of San Mamiliano, kde byl při archeologických vykopávkách nalezen velmi významný poklad, pocházející již z pátého století před naším letopočtem.

Seznam těch památek doplňuje také renesanční palác nesoucí název Bourbon del Monte. Pokud by vám to bylo málo, můžete se procházet po samotném historickém centru města Sovana, kde jsou typické úzké uličky, které jsou lemovány starými a velmi zajímavými domy. Zkrátka typická Itálie. Pokud je pro vás dovolená v této lokalitě jasnou volbou, určitě také nezapomeňte na prohlídku tohoto, nebo i jiných měst v této oblasti. Litovat rozhodně nebudete, to můžeme zaručit.

16.8.2014

Booking.com