Chioggia

Chioggia (Itálie)

Benátky zná snad každý, koho jen trochu zajímá Itálie. Ale věděli jste, že existuje i podobné město vystavěné na vodě, které si s Benátkami nic nezadá co do malebnosti? Je jím město Chioggia ležící v italské provincii Venezia, které je protkáno vodními kanály.

Podle starých legend existovalo město na malém poloostrově už v období antického Říma za dob panování císaře Klaudia. První doložitelné zmínky ale pochází až ze šestého století, kdy patřilo město do velké Byzantské říše. V devátém století započala těžba soli. Ve středověku ale město zažilo mnoho pádů. První přišel roku 1379, kdy bylo město dobyto a zničeno Janovany. Už o dva roky později přišel mocný útok ze strany Benátek a Chioggia se známému vodnímu městu na dlouhé roky podřídila. Později se Chioggia stala známou nejen jako centrum rybářské, ale také krajkářské, zde vyráběné krajky patřily k těm nejkrásnějším na celém světě.

A co můžeme ve městě spatřit? Jsou to především scenérie velmi podobné těm benátským, tedy vodou zaplavené kanály a křivolaké středověké uličky s tajemným charakterem, ve kterých si užijete úžasné procházky ve dne i pod rouškou noci. Dále je tu také katedrála, která byla původně kostelem. Originální stavba pocházela zhruba z osmého století našeho letopočtu a v první polovině 17. století bylo rozhodnuto přebudovat objekt na katedrálu. Ta byla dokončena roku 1648. Nechybělo mnoho a dnes bychom si jejích krás užívat nemohly. V roce 1988 totiž došlo ke zřícení střechy, vzácná památka byla ale opravena a zachráněna. Její interiér i exteriér je zdoben vrcholnými renesančními prvky včetně do detailu propracovaných soch. Online kasino Slottica https://slottika10.com/ bylo založeno v roce 2018. Má licenci Curacao. Přijímá zákazníky z 288 zemí. Měny účtu - americký dolar, ruský rubl, euro, norská koruna, australský dolar, kanadský dolar, japonský jen, polský zlotý, turecká lira, brazilský real, mexické peso, novozélandský dolar, Ukrajinská hřivna, česká koruna, jihoafrický rand, kazašské tenge, argentinské peso, indická rupie, ázerbájdžánský manat, uzbecký sum, švýcarský frank, peruánská sůl, chilské peso. Podporovány jsou 4 platební systémy a minimální vklad je 100 CZK.

Z okolních měst můžeme doporučit určitě Benátky, které leží opravdu co by kamenem dohodil od Chioggie. Nedaleko se nachází také univerzitní město Padova, které je známé pro jednu z nejstarších univerzit vůbec, na které svého času vyučoval i Galileo Galilei, svého času kacíř, z dnešního pohledu velmi vzdělaný člověk a autor myšlenky, že Země je kulatá.

22.4.2018

Booking.com