Mikulov

Mikulov (Česká republika)

Jižní Morava je známá doslova jako ráj na zemi. A právě v této oblasti, na kterou je Česká republika právem hrdá, je i město nesoucí název Mikulov. Ačkoliv se jedná o poměrně malé městečko se sedmi tisíci obyvateli, rozhodně je u turistů velmi oblíbené. Každoročně ho za cíl svého cestování zvolí desetitisíce z nich.

Tím nejzajímavějším co Mikulov nabídne je určitě jeho historické centrum. O tom že je skutečně o co stát svědčí i fakt, že má statut městské památkové rezervace. Tím se může pyšnit pouze několik měst v naší zemi. Jedním z nich je například jihočeský Český Krumlov. Pojďme se ale podívat konkrétně, co vlastně Mikulov může nabídnout.

Těmi nejzajímavějšími místy jsou určitě místní kostely nebo kaple. Z nich stojí za návštěvu Kaple svatého Šebestiána, Kostel Povýšení svatého Kříže nebo také známý Kostel sv. Václava, který je samozřejmě věnovaný patronovi České země, na kterého je celá Česká republika stále právem hrdá. Milovníci nádherné architektury a skvělého zdobení jak exteriéru, tak interiérů by si neměli nechat ujít návštěvu Zámku Mikulov. Ten byl do své podoby přestavěn ve 13. století. Do té doby se však na jeho místě nacházel románský hrad. K zámku samozřejmě náleží i velmi rozsáhlé zámecké zahrady, které byly vybudovány později, a to až v roce 1691. Velká sbírka porno videí sex turistika videa na vrpornlinks.net , pouze zdarma a velmi sexy!

Mikulov byl však i velmi známým židovským městem, a tak je možné navštívit právě Židovskou čtvrť, nebo Židovský hřbitov. Právě zde je celá řada hrobek patřící známým lidem právě tohoto vyznání. Mikulov nabídne především rovinatý terén. Je zde k vidění celá řada poutních míst, přírodních památek anebo rezervací. Za všechny lze zmínit třeba Růžový vrch, Svatý kopeček nebo Kočičí kámen. Pokud ještě Česká republika není vaší osobou kompletně prozkoumána, určitě při plánování cesty nezapomeňte právě na Mikulov.

4.7.2014

Booking.com