Sliema

Sliema (Malta)

Ačkoliv je město Sliema považováno za centrum turistického ruchu, či centrum nočního života – díky mnoha barům, restauracím či diskotékám, je také významným kulturním střediskem, jelikož místní památky rozhodně patří mezi ty nejkrásnější, jaké Malta má. Pokud je vaším cílem dovolená právě v této oblasti, určitě si vyčleňte alespoň den na to, abyste toto město poznali.

K nejvyhledávanějším památkám na ostrově Malta patří kostel Mother Parish Church of Tas-Sliema, který vyniká nejenom bohatou výzdobou, ale i dvěma mohutnými věžemi čtvercového půdorysu. To však rozhodně není jediný kostel, který na území města Sliema najdeme. Jedním z dalších je kostel Stella Maris, který pochází z roku 1855 a je považován za nejstarší katolický kostel ve Sliemě. Samozřejmě ideální je procházet památky během dne, jelikož v noci se ulice naplní turisty toužících po zábavě. Podobně je tomu například i v nedaleké lokalitě Paceville, která je považována také za oblíbenou turistickou destinaci.

O bohaté historii tohoto města vás přesvědčí i celá řada starých domů, které jsou lokalizovány především ve středu města, které je považováno za nejstarší část. Právě zde můžete najít i typické úzké uličky, které jsou často lemovány ještě původními domy. V tomto samotném centru najdete i významný palác nesoucí název Palazzo Capua, který byl přestavěn na turistický hotel. Pokud se půjdete podívat do modernějších částí, čeká na vás řada zajímavých fontán či soch, které celý prostor města velmi dobře zvelebují a poskytují pro každého i perfektní místo k odpočinku. Nejúchvatnějším místem ve Sliemě je nábřeží při západu slunce a pohled na Vallettu.

Malta a Sliema zkrátka má turistům co nabídnout a pokud sem přijedete, určitě nebudete litovat. Dalším městem, které na území Malty také stojí za návštěvu a není úplně v hledáčku turistů, je například Vittoriosa, původní hlavní město Malty. Pokud jste tedy skuteční milovníci historie, máte možnost ji poznat. 

23.12.2013

Booking.com