Cospicua

Cospicua (Malta)

Kam letos plánujete dovolenou? Možná je vaším cílem Středomoří. Není se co divit – je to nádherná oblast nasycená unikátní atmosférou, kterou nikde jinde v Evropě, ba ani na světě, nepotkáte.  Odpočinou si pláži a za příjemných večerů pojídat meloun s výhledem na zapadající slunce, jehož paprsky se odrážejí na zrcadlové mořské hladině, to je prototyp ideální dovolené. A v těchto chvílích, kdy je léto za dveřmi, se není opravdu čemu divit, když se celá řada z nás už nemůže dočkat. Pokud však z nějakého důvodu ještě dovolenou naplánovanou nemáte, pak zkuste dát na naše rady a vypravte se třeba na Maltu.

Celý ostrov obývá ani ne půl milionu obyvatel, takže v součtu představuje takové o něco větší krajské město. Název nemá nic společného s maltou, která s používá ve stavebnictví, ale s daleko poetičtější etymologií – starověcí Řekové totiž ostrov pojmenovali na počest místního výtečného medu, který vyrábí endemický druh včely. (V řeckém originále se o Malte mluví jako o „měli“ – „med, medový“).

Metropolí ostrova je šestitisícová Valletta ležící na severovýchodním pobřeží. Kromě ní se na ostrově nachází ještě několik dalších významnějších měst  jako například Cospicua nebo Senglea), jinak je však pokrytá spíše hustou sítí městeček a vesniček s architekturou, která vás přenese na pomezí jihoevropského a arabského světa. Což pro turisty samozřejmě představuje ideální výzvu. Navzdory tomu, co zde bylo řečeno, se ukázalo, že výsledek je př použití metodiky online hraní mnohem významnější.

Pokud hledáte ubytování na Maltě, pak doporučujeme zmíněnou Cospicuu. Jedná se o nevelkou obec na pobřeží s necelými třemi tisíci obyvateli, zato s výjimečně zachovaným historickým centrem. Je to jedno ze tří opevněných měst, která tvoří komplex známý jako Trojměsti CottoneraCospicua, Senglea a Vittoriosa. Linie opevnění, Cottonera Lines, nese název po rytířích sv. Jana. Cospicua není tradičním turistickým centrem a tak budete mít možnost poznat reálný život na Maltě.

21.5.2017

Booking.com