Reklama

St. Julians

St. Julians (Malta)

Mnoho měst a sídel na Maltě je pojmenováno podle místních patronů. Není divu, vždyť historické kořeny, které se k nim vážou, jsou dodnes velice hluboké. Malťané si na své minulosti zvláště zakládají a její připomínky jsou patrné na celém ostrově. Historii se zde takřka není možné vyhnout – a kdyby nic jiného, už to samo o sobě představuje dobrý důvod, proč Maltu zvolit za příští dovolenkovou destinaci. Nehledě na to, že nabízí nádherné moře a unikátní středomořskou atmosféru, která je kromě Malty typická třeba pro Řecko nebo jižní Itálii. Mořem se ale dnes zabývat nebudeme – místo toho se totiž podáváme do jedné z dominant ostrova, nevelkého města zasvěceného svatému Julianovi, tedy St. Julians.

St. Julians, na rozdíl od většiny maltských měst, například Floriana nebo Sliema, obývá relativně vysoký počet obyvatel -  více než deset tisíc, což z něj tvoří jedno z největších maltských měst. Není však tím hlavním, tím je totiž nedaleká Valletta. Je rozděleno do několika distriktů -  Paceville, Ta' Ġiorni, Tal-Għoqod, a St Andrew's. St. Julians leží na severovýchodním pobřeží a to z něj činí velké lákadlo pro turisty, kteří oceňují blízkost moře a nabídku pískových pláží. Na pobřeží stojí také vysoké množství hotelů, restaurací a dalších podniků zaměřených na cestovní ruch, takže pokud se rozhodnete o prázdninách vydat právě do St. Julians, nemusíte se bát, že by o vás nebylo dobře postaráno. A sami získáte spoustu krásných vzpomínek, pokud se rozhodnete kromě plážového odpočinku i pro výlet do historického centra.

Historie města St. Julians se totiž již do dob římského impéria; památky a přítomnost římských obyvatel jsou dodnes patrné. Jednou z dominant je třeba stále relativně zachovaný Spinolův palác. Nicméně velký rozvoj zažilo město teprve v devatenáctém a dvacátém století.

8.8.2016

Komentáře
Booking.com
Reklama