St. Julians

St. Julians (Malta)

Mnoho měst a sídel na Maltě je pojmenováno podle místních patronů. Není divu, vždyť historické kořeny, které se k nim vážou, jsou dodnes velice hluboké. Malťané si na své minulosti zvláště zakládají a její připomínky jsou patrné na celém ostrově. Historii se zde takřka není možné vyhnout – a kdyby nic jiného, už to samo o sobě představuje dobrý důvod, proč Maltu zvolit za příští dovolenkovou destinaci. Nehledě na to, že nabízí nádherné moře a unikátní středomořskou atmosféru, která je kromě Malty typická třeba pro Řecko nebo jižní Itálii. Mořem se ale dnes zabývat nebudeme – místo toho se totiž podáváme do jedné oblíbené turistické destinace tohoto ostrova, města zasvěceného svatému Julianovi, tedy St. Julians.

St. Julians, na rozdíl od většiny maltských měst, například Floriana nebo Sliema, obývá relativně vysoký počet obyvatel -  více než deset tisíc, což z něj tvoří jedno z největších maltských měst. Není však tím hlavním, tím je totiž nedaleká Valletta. Je rozděleno do několika distriktů -  Paceville, Ta' Ġiorni, Tal-Għoqod, a St Andrew's. St. Julians leží na severovýchodním pobřeží a to z něj činí velké lákadlo pro turisty, kteří oceňují blízkost moře a najdete zde i menší písečnou pláž. Na pobřeží stojí také vysoké množství hotelů, restaurací a dalších podniků zaměřených na cestovní ruch, takže pokud se rozhodnete o prázdninách vydat právě do St. Julians, nemusíte se bát, že by o vás nebylo dobře postaráno. A sami získáte spoustu krásných vzpomínek, pokud se rozhodnete kromě plážového odpočinku i pro výlet do historického centra.

Historie města St. Julians se totiž již do dob římského impéria; památky a přítomnost římských obyvatel jsou dodnes patrné. Jednou z dominant je třeba stále relativně zachovaný Spinolův palác. Nicméně velký rozvoj zažilo město teprve v devatenáctém a dvacátém století.

8.8.2016

Booking.com