Senglea

Senglea (Malta)

Pokud se do tohoto městečka vydáte, určitě na vás čeká celá řada památek. A to i přesto, že vzhledem ke svému strategickému postavení bylo toto město prakticky zcela zničeno, a to během druhé světové války. Přesto se řada historických památek dochovala, a některé z nich byly také kompletně zrestaurovány. Tím nejznámějším místem je kostel Panny Marie Vítězné, který pochází ze 17. století. Právě ten je příkladem významné památky, které musela být po válce kompletně obnovena, jelikož má pro celé město Senglea významnou kulturní hodnotu. To se však dá říci i o mnohých dalších kostelech, které Malta na svém území má. Příkladem může být další rušné město Sliema.

Ve městě je však k vidění i celá řada velmi zajímavých soch. Jedna z nich je socha Ježíše Krista, pojmenovaná The Redeemer. Tato socha byla vytvořena jako pocta Panny Marie, a jejího narození. I té samotné je ve městě Senglea věnována socha. Dalším významným místem je také místní bazilika, které uchvátí svou zajímavou a mohutnou architekturou. Právě tu si většina turistů, kteří tuto oblast navštíví, nenechá ujít. Pro většinu z nich je důvodem návštěvy hlavně dovolená, ale jsou i tací, pro které byla Senglea jasnou volbou právě z hlediska historie.

Dalším významým místem které Malta, tedy konkrétně Senglea nabízí, je takzvaná Gardjola. Jedná se o pevnost, která navazuje na významné městské hradby, které celé město obepínají. Uvnitř tohoto prostoru je i celá řada památníků, které jsou věnované hlavně padlým vojákům, kteří tuto oblast a vlastně celé město Senglea aktivně chránili.

Senglea je podobně jako město Rabat velmi snadno dostupná, a proto každoročně stoupá počet nových turistů, což samozřejmě přináší řadu peněz na obnovu památek.

13.7.2014

Booking.com