Rinella

Rinella (Malta)

Tak jako celá řada jiných pevností po celém světě, i Rinella měla jeden velmi důležitý úkol, kterým bylo obrana ochrana vstupu do přístavu Grand Harbour. Vzhledem ke své poloze na pobřeží mohla Rinella pohodlně zneškodnit jakékoliv útoky z moře. Pokud se budete o této pevnosti chtít dozvědět více, je nejlepší volbou pevnost Rinella navštívit. Mimo ní nabízí Malta i celou řadu jiných památek, kupříkladu ve městě Valletta, které leží v bezprostřední blízkosti pevnosti, a tak se nemusíte bát, že byste podnikali cestovatelskou výpravu s jediným cílem.

Hlavním důvodem, proč je pevnost Rinella tak významná, je její dělo. To váží celých 100 tun a má ráži 45 milimetrů. Na něho může být Malta právem hrdá, jelikož je navíc i zcela funkční, čímž se může pyšnit označením největšího funkčního děla na světě. Kromě samotné pevnosti je k dispozici také baterie dalších děl, nebo vojenské muzeum, ve kterém může každý návštěvník zjistit, jaké úspěchy tato pevnost měla, a proti jakým vojskům zde armáda bojovala. Rozhodně to není jediná pevnost, kterou Malta má, jelikož právě v nich viděla potenciál účinné obrany.

Kromě prohlídky pevnosti jako takové jsou pro turisty připraveny i různé bojové ukázky. Sami si můžete zkusit, jaké to je být vojákem v místní armádě. Pro všechny, pro které je dovolená v této oblasti jasnou volbou, by si neměli nechat návštěvu této pevnosti nechat ujít. Díky její snadné dostupnosti můžete jet buď autobusem, nebo také autem. Pokud však budete dychtit i po dalších místech, které pro vás Malta nabízí, můžete si půjčit auto a vydat se dále, například do města Senglea nebo letoviska Mellieha. To rozhodně potěší milovníky pláží a koupání. Právě cestování vypůjčeným autem je ideální volba přepravy po celém ostrově, ať už jste kdekoliv. Jenom pozor na drobnou změnu, a to je stejně jako ve Velké Británii jízda vlevo.

26.12.2016

Booking.com