Reklama

Valletta

Valletta (Malta)

Ačkoliv je Vallletta skutečně hlavním městem státu Malta, počet obyvatel tomu nenasvědčuje, jelikož v porovnání s ostatními metropolemi na celém světě jich zde žije pouhých 7 000. Přesto je však na území města mezinárodní letiště, a tak mohou všichni zájemci o návštěvu města Valletta pohodlně dorazit. A to nejenom za památkami, ale i v případě, že je jejich cílem dovolená v této oblasti. Celá Malta je totiž v posledních letech velmi oblíbenou turistickou destinací.

Jedním z oblíbených míst, které Valletta nabízí je budova Královské Opery. Tedy abychom byly konkrétní, jedná se o ruiny této budovy, ale i tak jsou velmi oblíbený místem, kam míří řada turistů. Ti mohou obdivovat také významné městské hradby, které sloužili hlavně na obranu před cizími vojsky a měli chránit život města uvnitř. Podobně bylo postavené také oblíbené městečko Senglea, které se stalo taktéž velmi vyhledávaným místem mnoha turistů. Na samotné hradby v městě Valletta navazuje také několik strážních věží, které samozřejmě sloužili hlavně k pozorování a útokům na nepřítele, které přijížděli z moře.

Pokud si budete chtít od putování po městě odpočinout, nabízí Valletta i městské zahrady s názvem Upper Barraka. Právě Malta a její příroda na pomezí Evropy a Afriky je skutečně jedinečná, a tak i můžete obdivovat i v této městské části. Kromě přírody jako takové zde najdete i různé kašny, nebo mohutné chrámy, které připomínají ty antické, známé hlavně z řeckého území.

Dalšími místy na území města jsou i různé kostely, paláce nebo katedrály. Za zmínku tak stojí katedrála svatého Jana, nebo palác s názvem Grandmaster's Palace. Řadu stejně zajímavých historických památek nabízí celá Malta, jmenovitě například město Rabat. Přesto byste si město Valletta neměli nechat ujít, jelikož i když se jedná o skutečně poměrně malé město, rozhodně má turistům co nabídnout.

6.9.2014

Komentáře
Booking.com
Reklama