Rabat

Rabat (Malta)

Pokud Maltu navštívíte, rozhodně byste se neměli omezovat pouze na turistická střediska a pláže, které jsou největším lákadlem pro turisty. Celá Malta nabízí řadu míst, které za návštěvu rozhodně stojí a měli by být cílem i vašeho cestování. Jedním z takových míst je i městečko Rabat. Samotným centrem a ideálním výchozím bodem pro poznávání je kostel svatého Pavla. Ten zde byl vystavěn na počest tohoto světce, který vedl kázání v nedalekých jeskyních. I právě samotné jeskyně jsou cílem mnoha turistů, kteří zde najdou také sochu tohoto kazatele.

Město Rabat je však nádherné nejenom ze svého povrchu, ale i z podzemí. Pod městem jsou totiž velmi rozsáhlé katakomby, kde se v období třetího století scházeli místní křesťané k pravidelným bohoslužbám. Pokud i vy toužíte po jejich návštěvě, potom jsou těmi nejznámějšími katakomby svatého Pavla a Agáty. Samozřejmě Malta, a Rabat také oplývá i celou řadou velmi starých památek. Příkladem za všechny je  Domus Romana, což jsou pozůstatky římské rezidence, která v této oblasti stále. Ty jsou považovány za úplně nejstarší stavbu, kterou Rabat má. Kromě samotných vykopávek zde bylo zřízeno také muzeum. Zajímavé je jistě také další stavba z 20. století, která vyrostla okolo zmíněné římské rezidence, tedy jejích trosek. Dohromady tak tvoří jeden celek, který rozhodně taktéž stojí za návštěvu.

Na památky je ještě bohatší sousední Mdina. Středověké městečko obehnané prstencem mohutných hradeb je takovým historickým skanzenem. Auta sem až na výjimky nesmí a z hradeb přehlédnete skoro celý ostrov. Rabat je v podstatě "předměstím" Mdiny a bude to také cíl vašeho autobusu, pokud sem pojedete.

Velkou výhodou města Rabat, je však také to, že je velmi snadno dostupný doslova odkudkoliv. Podobně to platí i o městě Sliema. Pokud se tedy Malta stane cílem vašich cest, není nic jednoduššího, než si vypůjčit auto či sednout na autobus, a místní památky poznat. Právě Rabat by se mezi jedno z míst měl stoprocentně řadit, jelikož je zde skutečně o co stát. To potvrzuje řada turistů, kteří neváhali toto město navštívit.

17.5.2014

Booking.com