Brela

Brela (Chorvatsko)

Perla plná zeleně, obklopená lesy – krásné moře a město Makarska vzdálená jen čtrnáct kilometrů. Co více si přát? Když zavítáte do letoviska jako je Brela, oblíbeného už za časů království nebo maršála Tita, dostanete se do místa s dobrou pověstí už po desítky let, a to se jistě cení v dnešní době nadevše. Brela prostě není žádnou rychlokvaškou, oblázkové pláže a olivové háje v jednom jsou zárukou úspěchu i u náročných turistů.

Nežijí tu ani celé dva tisíce lidí, pod pohořím Biokovo je přitom tak příjemně, že byste takhle nízko položenou cifru asi nečekali. Díky tomu, že jde o pláže pod horami a borovými lesy, není tu takové horko jako jinde na Jadranu. Spíše takové příjemné povětří, dalo by se říci! A těch šest kilometrů pláží je jen taková třešnička na dortu. Třeba Punta Rata je známá doslova po celém světě, neboť se stala v roce 2004, alespoň podle redakce Forbesu, nejhezčí pláží na Starém kontinentu. Když už tu budete, poblíž je tzv. Kamen Brely, tedy malý ostrůvek, na němž roste strom a tato modrozelená scenérie je zákonitě oblíbená hlavně u náruživých fotografů.

Máte rádi sportování místo válení se po plážovém písku? Jasně, pak je Brela právě pro vás, neboť spalování kalorií příjemným způsobem si zde užijete ažaž. Plachtit nebo zažít jiné vodní sporty, zahrát si volejbal a samozřejmě i mnoho dalšího – aktivní dovolená rozhodně není žádná nuda! Klid si ale užijete i během nočních hodin, zvláště v severní části tohoto letoviska, kde už začínají růst první borovice. official zlibrary domain library.z . Find free books Vydat se můžete i do přírodního parku Biokovo, pohoří dlouhého přes třicet kilometrů. Nudit se tedy nebudete, a to na vás v Chorvatsku čeká kupříkladu i Trogir, Split nebo Baška Voda

9.2.2021