Rijeka

Rijeka (Chorvatsko)

Mnoho turistů převážně z České republiky volí Chorvatsko za cíl svého cestování. Je to i díky relativně rychlé a bezproblémové cestě. Při cestě přes Slovinsko zvolíte cestu směrem na Piran, a poté již pokračujete dále do Chorvatska směrem Rijeka, popřípadě Záhřeb. Právě Rijeka je díky své poloze na severu země a krátké vzdálenosti z České republiky velice oblíbené u našich turistů. Město samotné vzniklo v období 7. Století, kdy zde byla osada čítající několik desítek domů. Nyní má město 150 000 obyvatel a je tak třetím největším městem, které Chorvatsko má.

Mnoho turistů, kteří mají Chorvatsko za cíl svého cestování, vyhledávají hlavně čisté a teplé moře, spolu s hezkými plážemi. I to může Rijeka samozřejmě nabídnout. Pokud vaším cílem nejsou pouze pláže a opalování, můžete čas strávený zde využít i na prohlídku místních památek. Je opravdu o co stát. Pravděpodobně nejznámější dominantou města je barokní jezuitský Chrám sv. Víta. Právě svatý Vít je patronem celého města, a proto je příznačné, že se tento chrám jmenuje po něm a samotné stavba je unikátní hlavně v tom, že je vystavěna na kruhovém půdoryse.

Mimo tohoto chrámu láká turisty i chrám sv. Jeronýma, nebo kapucínský kostel z počátku 20. století. Právě kostelů má Rijeka celou řadu, jelikož Chorvatsko je relativně nábožensky založené země. K nim se dostanete typickými místními uličkami, které lemují nízké doby, ve kterých má mnoho místních občanů vybudované útulné kavárny či restaurace. Byl by doslova hřích neochutnat něco z chorvatské kuchyně, která je vyhlášená po celém světě především díky pokrmům z čerstvých ryb, které se na váš talíř dostanou pouze několik hodin po ulovení.

19.9.2013

Booking.com