Gradac

Gradac (Chorvatsko)

Pokud máte rádi baroko a oblázkové pláže, určitě vás zaujme jedno z míst, které jsou považovány za nejzajímavější v oblasti tzv. Makarské riviéry. Gradac svůj název nosí prakticky už čtyři staletí, dříve se jmenoval Lapčan nebo Labinac. Pokud se rádi sluníte a odpočíváte, máte zelenou, protože se vám tato lokalita opravdu zalíbí. Kdo však chce obdivovat architekturu a památná místa, kudy kráčela historie, bude lepší v Chorvatsku vyrazit někam jinam. Možná spíše lehce severněji, ale to už necháme na vás.

Antika nebo také baroko

Pokud se zajímáte o starověk, najdete v Gradaci jen pár pěkných odlesků. V Crkvine najdete vzpomínku na antiku, ale mnohem víc je zastoupeno baroko, stavební sloh, v jehož duchu se nese kostel svatého Michala. Přírodu pak reprezentují okolní pohoří Rilič plné borovic a také Bačinská jezera, která jsou od obce asi osm kilometrů daleko. Pokud vás láká delší výlet, zkuste Dubrovník, bude to ale zajížďka na dobrých sto kilometrů. Odměnou bude ale spoustu historických památek, takže tento námět stojí za zvážení. Только самые лучшие и горячие ролики выкладывают на этом ресурсе каждый день

Oblázkové pláže hrají první ligu

Jadranská elita aneb oblázková pláž Gornja Vala, to je to, co na vás čeká právě v obci Gradac, která se stala před sto lety turistickým letoviskem díky stavbě prvních hotelů. Makarska, město, jež vlastně dalo jméno celé oblasti, je asi čtyřicet kilometrů daleko. Všude rostou olivy, v minulosti byl Gradac jedním z mnoha míst, kde se chytaly ryby a život plynul opravdu líným tempem. Dnes tu kvetou hotely, několik z nich má skutečně A hodnocení a pro rodiny s dětmi chtivé mořských vln a pláží se nabízí skutečně báječná dovolená plná slunce. Malé, ale milé místo, přesně tak bychom mohli v krátkosti popsat Gradac, nad nímž se tyčí zbytek turecké defenzivní tvrze Lapčan.

20.1.2023