Makarska

Makarska (Chorvatsko)

Jaké město v Chorvatsku milujete? Krásných chorvatských měst je opravdu nespočetně, nejčastěji se lidé vydávají do Makarské, což je chorvatské přístavní město a zároveň turistické letovisko. Najdete ho přímo na pobřeží Jaderského moře, nemůžeme se tedy divit tomu, že je tak oblíbené. Někteří lidé nenechávají zařizování ubytování v Chorvatsku na poslední chvíli, když chtějí trávit svou dovolenou v Makarské, jiní vyčkávají na last minute zájezdy a doufají, že jim bude nabídnuto příjemné ubytování v tomto krásném přístavním městě.

Město Makarská najdete zhruba 450 kilometrů jižně od Záhřebu, dalšího známého a oblíbeného města, blíže je to do Splitu – cesta je dlouhá zhruba šedesát kilometrů. V současné době zde žije přes čtrnáct tisíc obyvatel.

Město plné památek

Pokud se rozhodnete trávit svou dovolenou právě v Makarské, nebudete rozhodně jen ležet na pláži u moře. Město vám totiž nedá spát, je plné krásných památek, které jistě budete chtít vidět. V Makarské se nachází například skvostný barokní kostel sv. Filipa Neri, taktéž zde najdeme barokní farní kostel zasvěcený sv. Marku, nachází se zde i pomník francouzského maršála Marmonta.

Kromě památek je atraktivní zdejší městské muzeum nebo malakologické muzeum, které je pyšní zajímavou a velmi bohatou sbírkou mušlí.

Pokud sem přijedete v době konání Makarského léta, zažijete nevšední zážitek. Makarské léto je soubor zajímavých kulturních akcí, jako jsou koncerty, výstavy, nebo dokonce rybářské večery.

Jak je to zde s dopravou?

Je samozřejmě jasné, že nebudete chodit jen pěšky. Pokud budete chtít navštívit i jiná města, vyplatí se vědět, jak je to zde s dopravou. Město leží u dálnice A1, která spojuje další známá města. Přímo městem však prochází silnice D8. Pravidelně sem míří nejeden lodní spoj, nachází se zde i autobusové nádraží, odkud jezdí linka až do Dubrovníku či na opačnou stranu do Záhřebu.

14.12.2018

Booking.com