Záhřeb

Záhřeb (Chorvatsko)

Chorvatsko je stále oblíbenější destinací na dovolenou. Ať už je to Split nebo Rijeka, za vaši návštěvu jistě stojí i Záhřeb. Pokud i vy jedete na dovolenou právě do Chorvatska, stavte se během cestování i v Záhřebu, a uvidíte, že nebudete litovat. Záhřeb je samozřejmě hlavním městem Chorvatska, a leží na úpatí pohoří Medvednica, v severozápadní části země.

Tak jako většina měst, které Chorvatsko má, i Záhřeb má své historické jádro, které je v samém středu města. Jedná se o tzv. Horní město a Kaptol, což jsou nejstarší části v Záhřebu. Právě v Horním městě je i sídlo vlády a parlamentu, odkud se řídí celé Chorvatsko. Pokud do této části zavítáte i vy, rozhodně navštivte kostel sv. Marka. Tuto gotickou stavbu poznáte opravdu velice snadno, jelikož na její střeše jsou umístěny erby Chorvatska a Záhřebu. Pokud si však celý Záhřeb chcete prohlédnout z výšky, potom rozhodně navštivte věž Lotrščak, která stojí na jižním okraji této části, a je z ní skutečně pozoruhodný výhled. Aby však bylo vaše cestování kompletní, zbývá navštívit druhou historickou část, a to Kapitol.

Zde vás jistě zaujme jedna z nejpompéznějších staveb, jakou jste kdy viděli. Bohatě zdobená katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána, jejíž dvě vysoké a mohutné věže se tyčí k nebi doslova uchvátí téměř každého. V těsné blízkosti katedrály je i Arcibiskupský palác, který byl v 17. Století velmi silně opevněn, a měl za cíl celou katedrálu chránit. Záhřeb se může pyšnit i mnoha parky, které vám umožní odpočinout si po náročném dni. Ty jsou umístěny především v nové části města, kde je také řada divadel, muzeí či různých pomníků věnovaným důležitým osobnostem které Chorvatsko má.

19.9.2013

Booking.com